+420 608 701 500 poptavka@dobrekurzy.cz

Právo a legislativa

Průmyslové vlastnictví a ochrana inovací

Představíme vám možnosti a meze průmyslových práv při ochraně nových nápadů a inovací od patentů přes ochranné známky až k průmyslovým vzorům. Zjistíte, jakou právní cestu je možné zvolit v zahraničí. Naučíme vás, jaké máte možnosti při vymáhání práv a jak se chovat, abyste sami práva třetích osob neporušili. Kurz je vhodný zejména pro pracovníky výzkumu a vývoje, technický management firem a manažery organizací. Osloví ale i začínající a budoucí podnikatele, kteří chtějí realizovat a ochránit včas svůj nápad před konkurencí.

Co se naučíte

 

  • Základní vlastnosti průmyslových práv, jejich členění

  • Ochrana technických řešení (vynálezy a užitné vzory)

  • Předměty průmyslového výtvarnictví (průmyslové vzory)

  • Práva na označení (ochranné známky a označení původu)

  • Ochrana v zahraničí – národní cesta vs. regionální a mezinárodní systémy

  • Vymahatelnost práv aneb jak na jejich narušitele

  • Průmyslověprávní čistota a rešerše aneb jak neporušit práva třetích osob

Ing. Bc. Ivan Lukšíček

Je absolventem Fakulty dopravní Českého vysokého učení technického v Praze. Vystudoval také aplikovanou informatiku na Fakultě informatiky Masarykovy univerzity v Brně.

Absolvoval dvouleté specializační studium při Úřadu průmyslového vlastnictví v Praze a vykonal soubornou odbornou zkoušku z oblasti ochrany práv k výsledkům technické tvůrčí činnosti a ochrany práv na označení. Služby patentového zástupce poskytuje od roku 2008.

Působí v Asociaci prostředníků a rozhodců ve věcech duševního vlastnictví a Licensing Executives Society Česká republika. Je členem představenstva Komory patentových zástupců ČR. Nyní se zaměřuje na studium praxe zastupování před Evropským patentovým úřadem, zastupuje klienty z komerční i akademické sféry a věnuje se také přednáškové činnosti v oblasti průmyslových práv.

Zaujal vás kurz?

Chcete standardní kurz nebo něco ušijeme přímo pro vás?