+420 608 701 500 poptavka@dobrekurzy.cz

MS Office

MS Excel – jak si poradit s chybnými daty

Také se často setkáváte s daty, které dělají při zpracování v Excelu děsivé problémy? Výpočty končí s chybou, funkce nechtějí spolupracovat a buňky jsou označené zelenými a žlutými symboly? Také třeba nesedí výpočty nebo vaše buňky vypadají jako železniční přejezd? ######. Se vším se dá bojovat, když víte, jak na to. Na tomto kurzu si ukážeme, jak se popasovat s typickými problémy nevhodně připravených dat. Mimochodem je velmi vhodný pro všechny, co zpracovávají data z různých databází a informačních systémů, nebo pro ty, co spolupracují se zahraničními kolegy a partnery. Mimochodem, pokud dbáte na prevenci, zaskočte ještě na kurz MS Excel – validace dat.

Microsoft Excel

Co se naučíte

  • Data vznikla v anglo-americkém prostředí (jiný zápis datumů, desetinných čísel…)
  • Data se zobrazují nečekaným způsobem
  • Čísla se chovají a zobrazují jako text
  • Funkce nechtějí pracovat
  • Funkce vracejí neočekávané výsledky
  • Kontingenční tabulky se chovají jinak než včera

Délka: 3 × 50 minut

Kurz vyučován také interaktivní
on-line formou s lektorem.

Mgr. et Mgr. Jiří Matějka

Absolvent oboru Elektronické počítačové systémy na SPŠ v Jihlavě, Přírodovědecké fakulty a Fakulty informatiky Masarykovy univerzity v Brně.

Jako lektor IT kurzů působí již od roku 1995. Věnuje se zejména produktům firem Microsoft, Adobe, Corel a Apple. K jeho dalším aktivitám patří fotografie, bezpečnost na internetu, cloudové služby, online marketing a copywriting.

Během své profesní dráhy získal mnoho certifikací (MCT, MCP, MOS, ECDL Advanced, ZNCE…). Neustále se vzdělává, ať již pomocí e‑learningových kurzů, tak i na kurzech uznávaných a akreditovaných společností.

Zaujal vás kurz?

Chcete standardní kurz nebo něco ušijeme přímo pro vás?