+420 608 701 500 poptavka@dobrekurzy.cz

MS Office

MS Word – bez šablon už ani ránu

Svět Wordu je postaven na šablonách. Bez nich to prostě nejde. Že jste je ještě nikdy nepotřebovali? Ale omyl. I ta jedna prázdná bílá stránka potřebuje ke svému životu šablonu. Asi nejjednodušší představa šablony je něco jako hlavičkový papír, nebo předtištěný formulář. V šablonách jsou uložené texty, obrázky, tabulky, ale hlavně nastavení dokumentu. Velikost okraje, barva a velikost písma a mnoho dalšího. V tomto úvodním kurzu si to všechno ukážeme a naučíme se, jak správně vytvořit jednoduché, ale praktické vlastní šablony. Mimochodem Microsoft nabízí přehršel krásných šablon pro okamžité potřeby. Víte o nich?
Microsoft Word

Co se naučíte

  • Co je to šablona
  • Vytvoření dokumentu ze šablony
  • Úprava existující šablony
  • Vytvoření nové prázdné šablony
  • Vytvoření šablony se statickým obsahem
  • Vytvoření šablony s dynamickým obsahem
  • Globální šablony (normal.dotm a Built-in Building Blocks.docx)

Délka: 3 × 50 minut

Kurz vyučován také interaktivní
on-line formou s lektorem.

Mgr. et Mgr. Jiří Matějka

Absolvent oboru Elektronické počítačové systémy na SPŠ v Jihlavě, Přírodovědecké fakulty a Fakulty informatiky Masarykovy univerzity v Brně.

Jako lektor IT kurzů působí již od roku 1995. Věnuje se zejména produktům firem Microsoft, Adobe, Corel a Apple. K jeho dalším aktivitám patří fotografie, bezpečnost na internetu, cloudové služby, online marketing a copywriting.

Během své profesní dráhy získal mnoho certifikací (MCT, MCP, MOS, ECDL Advanced, ZNCE…). Neustále se vzdělává, ať již pomocí e‑learningových kurzů, tak i na kurzech uznávaných a akreditovaných společností.

Zaujal vás kurz?

Chcete standardní kurz nebo něco ušijeme přímo pro vás?